W numerach

Agata Skrzypek, Paweł Wodziński, Agata Dąbek
Dialog Styczeń 2024 | 1 (803)

W tym wątku będziemy gromadzić nadesłane odpowiedzi na pytanie "Jakiego «Dialogu» potrzebujemy?".
Pytanie to stawiamy sobie - oraz środowisku - w związku z powrotem "Dialogu" po przerwie i toczącymi się dyskusjami nad jego kształtem.

Dialog Styczeń 2024 | 1 (803)

Z Wiktorią Kobiałką, Polą Pańczyk, Stefanią Sural i Jagodą Szymkiewicz rozmawia Barbara Klicka

Justyna Drath
Dialog Styczeń 2024 | 1 (803)

Na scenie trumny na kółkach. Dziewczyny najpierw są w nich ukryte, potem z nich wychodzą, pchają je przed siebie, nonszalancko, zapraszają publiczność do środka. Trumny zamieniają się w łóżka. Jak wynika z rozmowy z twórczyniami, artefakty te wzięły się od anegdoty – jedna z dziewczyn, Mimi (Milena Klimczak), zadumała się nad przyszłością projektu teatralnego, rosnącego razem z twórczyniami: skoro zaczyna się od Dziewczynek, biegnie poprzez Dziewczyny i ma w planie Kobiety, to wiadomo, na czym się to wszystko skończy.

Kolektyw Kasandra
Dialog Styczeń 2024 | 1 (803)

Kiedy zaczynałyśmy pracować nad tym tekstem, o szyby deszcz dzwonił, deszcz dzwonił, ale nie jak u Staffa jesienny, a lutowy, nowy rodzaj opadu.

Dialog Styczeń 2024 | 1 (803)

Rozmowa z Igą Gańczarczyk, Aleksandrą Janus, Weroniką Pelczyńską i Romą Sendyką.
Rozmowę prowadzi Zuzanna Berendt

Z Tomaszem Manem rozmawia Justyna Jaworska
Dialog Maj 2023 | 5 (798)

Byłeś w harcerstwie?

No, oczywiście! Obsikałem totem! Byłem wtedy metalowcem i starszy kumpel, też metalowiec, powiedział mi: „Wiesz, Tomek, ch***we są te totemy, weźmy je obsikajmy”. O mało nas za to nie wyrzucono z obozu. Najbardziej wkurzyły się dziewczyny, bo to one stroiły je w kwiateczki, te totemy.

A słyszałeś już wtedy o historii Małej Piętnastki?

Joanna Szymajda. PROJEKT MERYTORYCZNY NOWEJ INSTYTUCJI MIEJSKIEJ – INICJATYWA ŚRODOWISKOWA
Dialog Maj 2023 | 5 (798)

Chcielibyśmy na zakończenie wyrazić parę dezyderatów: aby międzynarodowe konkursy tańca stały się manifestacją tradycyjnie polską i perjodyczną, powtarzaną w regularnych odstępach czasu (chociażby co dwa lata); aby w celu ożywienia kultury tanecznej w Polsce urządzano, obok konkursów międzynarodowych, konkursy wszechpolskie; […] aby Warszawa zaawansowała do rangi Bayreuth sztuki tanecznej.

Iwona Kurz
Dialog Maj 2023 | 5 (798)

Dla Feliksa i Róży

 

Rozmowa Klary Cykorz, Agnieszki Graff, Sebastiana Smolińskiego i Marty Usiekniewicz
Dialog Maj 2023 | 5 (798)

USIEKNIEWICZ Trochę jak w filmie, który zaczyna się od biogafii bohaterki, chcę zacząć od przedstawienia naszych gości. Biogramy nie będą aż tak długie, nie dlatego, że paneliści nie dokonali aż tak wielu rzeczy, ale dlatego, że nie mamy czasu. W naszej rozmowie uczestniczą: