Rozmowy Dialogu

Rozmowy, dyskusje, debaty nagrywane w redakcji i poza redakcją, udostępnione we fragmentach lub w całości, w postaci nagrań audio, wideo lub w druku.

Geoffrey Layton
11 gru, 2023

BYLIŚMY ZROŚNIĘCI JAK DRZEWA

Rozmowa z Geoffreyem Laytonem

 

16 gru, 2022

W opublikowanej poniżej rozmowie zorganizowanej przez redakcję „Dwutygodnika” padł postulat tworzenia sojuszów między redakcjami – również po to, aby móc dzielić się miejscem, pracą czy zasobami w przypadku ważnych środowiskowo dyskusji.

27 lut, 2022

W dzień po agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę rozmawiamy z Olgą Maciupą - teatrolożką, dramatopisarką, doktorką nauk humanistycznch, której sztukę Sobowtóry (Dwijniki) drukowaliśmy w "Dialogu" w numerze 7-8/2016.

18 lut, 2022

Rozmowa o Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie jako szczególnym przypadku „dramaturgii współczesnej”. Czy sport olimpijski jest w krzyzysie? To zawsze. Ale czy tym razem bardziej niż zwykle? Czy w idealnym świecie będzie sport zawodowy? Czy igrzyska powinny być tylko dla dorosłych?

01 sie, 2019

Jak dawno przestałeś być dyrektorem Teatru Animacji w Poznaniu? Dwa sezony temu?

Dwa… i pół. Nie, zaraz. Z końcem sezonu 2016/2017. Czyli niecałe dwa sezony temu. Przepraszam, nie przywiązuję wagi do takich dat. 

I byłeś nim jedną kadencję?

15 cze, 2019

Zaczęłam dzisiejszy poranek od przeczytania wywiadu z Donaldem Tuskiem, udzielonego z okazji przyznania mu tytułu Człowieka Roku „Gazety Wyborczej”.

15 kwi, 2019

WITTCHEN-BAREŁKOWSKA: Trzydzieści lat po śmierci Thomasa Bernharda większość jego powieści i dramatów została przetłumaczona na polski. Chciałabym jednak zapytać, jakie było państwa pierwsze spotkanie z Bernhardem w czasach, kiedy ta literatura nie była znana w naszym kraju.

15 sty, 2019

Dariusz Miłkowski powiedział nam w rozmowie, że najlepszymi urzędnikami byli ci, których teatr kompletnie nie obchodził – z nimi można się było dogadać.