Blichtr i brud. Igrzyska Olimpijskie [WIDEO]

ROZMOWA PIOTRA KUBKOWSKIEGO, IGORA PIOTROWSKIEGO, KORNELII SOBCZAK
Rozmowy Dialogu
18 lut, 2022

Rozmowa o Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie jako szczególnym przypadku „dramaturgii współczesnej”. Czy sport olimpijski jest w krzyzysie? To zawsze. Ale czy tym razem bardziej niż zwykle? Czy w idealnym świecie będzie sport zawodowy? Czy igrzyska powinny być tylko dla dorosłych? Jak będzie wyglądał sport w dobie katastrofy klimatycznej? O tym, i o innych rzeczach mówią Kornelia Sobczak, Piotr Kubkowski, Igor Piotrowski. 

PIOTR KUBKOWSKI

Kulturoznawca i historyk kultury, specjalizuje się w okresie przełomu XIX i XX wieku. Zajmuje się kulturową historią sportu i ciała, studiami nad męskością, kulturą miejską (współczesną i w ujęciach historycznych). Autor książki Sprężyści. Kulturowa historia warszawskich cyklistów na przełomie XIX i XX wieku. 

IGOR PIOTROWSKI

Adiunkt w Zakładzie Historii Kultury, współzałożyciel i od 2017 roku kierownik Pracowni Studiów Miejskich w IKP. Zajmuje się historią kultury polskiej, przestrzenią Warszawy, kulturowymi kontekstami kartografii. Zimowe olimpiady ogląda co najmniej od Albertville, a być może i od Calgary. 

 

Udostępnij