Tydzień z życia

Ewa Hevelke
Blog
25 sty, 2022

Najpierw dowiedziałam się, że nie należę do klasy średniej. Później dowiedziałam się, że nie należę do klasy średniej, nawet po histerycznej walce polskiego rządu o moje wkluczenie i korekcie założeń dopuszczającej w tych rozliczeniach umowy zlecenia. W tym samym czasie dowiedziałam się, że zostaję w domu przez dziesięć dni na kwarantannie, nawet po histerycznej walce rządu którą stoczył, by uratować Polakom ferie. Potem włączyłam Al Jazeerę i zobaczyłam korytarze powietrzne utworzone przez Amerykanów, transportujących broń na Ukrainę. Usłyszałam mieszkańców Charkowa, którzy mówili, że idą walczyć, jako żołnierze, jako sanitariuszki, albo że boją się o siebie, albo że organizują sobie wyjazd do Polski. W polskim internecie najlepiej pozycjonowaną stroną o konflikcie jest Business Insider: „Wojna Rosji z Ukrainą byłaby kosztowna dla Polski”.

A potem dowiedziałam się, że Monika Strzępka wygrała konkurs i przez kolejne pięć lat pokieruje Teatrem Dramatycznym w Warszawie, że Paszport „Polityki”, dostał Łukasz Barys za debiutancką powieść Kości, które nosisz w kieszeni, dla którego to wyróżnienie jest otwarciem, a nie potwierdzeniem słusznie wybranej drogi artystycznego rozwoju.

Przeczytałam, że w wieku ponad dziewięćdziesięciu lat umarła Barbara Krafftówna. Moja Honorata, a później moja Felicja, miała długie życie w dwudziestym wieku. 

O szóstej czterdzieści pięć stanęłam w ogonku, by zapisać się do, cytuję specjalistę: lekarza pierwszego konfliktu. Powalczę.

Udostępnij

Ewa Hevelke

W zespole redakcyjnym „Dialogu” od 2019 roku. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Redaktorka Encyklopedii Teatru Polskiego. Stale współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatrem 21, Muzeum Teatralnym. Współautorka filmów found footage w projekcie „Teatr Publiczny. Przedstawienia”.