Rozmowy Dialogu

Udostępnij

Rozmowy, dyskusje, debaty nagrywane w redakcji i poza redakcją, udostępnione we fragmentach lub w całości, w postaci nagrań audio, wideo lub w druku.

01 sie, 2019

Jak dawno przestałeś być dyrektorem Teatru Animacji w Poznaniu? Dwa sezony temu?

Dwa… i pół. Nie, zaraz. Z końcem sezonu 2016/2017. Czyli niecałe dwa sezony temu. Przepraszam, nie przywiązuję wagi do takich dat. 

I byłeś nim jedną kadencję?

15 cze, 2019

Zaczęłam dzisiejszy poranek od przeczytania wywiadu z Donaldem Tuskiem, udzielonego z okazji przyznania mu tytułu Człowieka Roku „Gazety Wyborczej”.

15 kwi, 2019

WITTCHEN-BAREŁKOWSKA: Trzydzieści lat po śmierci Thomasa Bernharda większość jego powieści i dramatów została przetłumaczona na polski. Chciałabym jednak zapytać, jakie było państwa pierwsze spotkanie z Bernhardem w czasach, kiedy ta literatura nie była znana w naszym kraju.

15 sty, 2019

Dariusz Miłkowski powiedział nam w rozmowie, że najlepszymi urzędnikami byli ci, których teatr kompletnie nie obchodził – z nimi można się było dogadać.

Michał Komar, Joanna Krakowska, Wojciech Marczewski
15 gru, 2018

KRAKOWSKA: Czy rzeczywiście wszystko już było i nawet te same spory powracają cyklicznie? Zaraz po wojnie Maria Dąbrowska z Janem Kottem udawali, że spierają się o Conrada, choć tak naprawdę spierali się o powstanie warszawskie.

Stanisław Godlewski, Monika Kwaśniewska, Piotr Morawski, Anna Smolar, Zofia Smolarska, Justyna Sobczyk
17 wrz, 2018

MORAWSKI: Teatr instytucjonalny jest hierarchiczny. Obok edukacji – na wszystkich poziomach – to być może instytucja, która w kulturze w najwyższym stopniu reprodukuje pewne mechanizmy czy struktury władzy.

Dariusz Miłkowski
20 sie, 2018

Musiałem zaprosić Klątwę, nawet gdyby mi się nie podobała. Szczęśliwie mi się podobała.

15 sie, 2018

OLKUSZ: Spotykamy się, by porozmawiać o teatralnym Berlinie… I w tym miejscu można by wstawić westchnienie jak z Trzech Sióstr tęskniących za Moskwą. Bo przecież polski teatr tęskni za Berlinem i za jego teatralnymi mitami.

Udostępnij