Wiosna, ach to ty

Ewa Hevelke
Blog
18 Maj, 2021

Maj kwitnie bzami, pachnie jeszcze gdzieniegdzie forsycją. Tulipany uśmiechają się do brzęczących nad nimi pszczołami. Czasem coś błyśnie, czasem coś trzaśnie, wiosenna ulewa zrosi bujnie falującą już trawę. Trzeba tylko chwili by promienie słońca starły najdrobniejsze ślady deszczu. Intensywna zieleń, żółć, fiolet, czerwień – wszędzie widać barwy tęczy. 

I ludzi, którzy zdjęli maski, wzięli koce, odkurzyli rowery i wylegli na ulice. Spragnieni kawiarnianego gwaru, zaludnionych ogródków, pełnych bulwarów. Stęsknieni widoku odsłoniętych twarzy, pragnący swobody i nocy w muzeach i dawnego życia. Skrajnie wymęczeni, raźno przyjęli tezę, że niemal z dnia na dzień, 15 maja skończyła się w Polsce epidemia covid-19. Nastał nowy ład.

Udostępnij

W zespole redakcyjnym „Dialogu” od 2019 roku. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Redaktorka Encyklopedii Teatru Polskiego. Stale współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatrem 21, Muzeum Teatralnym. Współautorka filmów found footage w projekcie „Teatr Publiczny. Przedstawienia”.